"Truskaweczki"

DZIEŃ KONIA WYCIECZKA DO STADA OGIERÓ W KĘTRZYNIE

30.04 w naszym przedszkolu obchodziliśmy  Dzień Konia. Wśród przedszkolaków jest kilkoro bardzo zafascynowanych i zakochanych w tych wyjątkowych zwierzętach dlatego nie mogliśmy pominąć tak ważnego dla nich święta. Dzieciom zwierzęta te kojarzą się szczególnie z konikami na biegunach, przytulankami, nadrukami na ubraniach czy stworzeniami występującymi w  bajkach, ale niejeden przedszkolak miał okazję już na prawdziwego konia wsiąść i było to niezapomniane przeżycie.

Z tej okazji Grupa Truskaweczki i Grupa Jagódki wybrały się na wycieczkę do stadniny koni "STADA OGIERÓW" W KĘTRZYNIE.
Dzieci podczas wycieczki dowiedziały się, jak wygląda stajnia i zobaczyły z bliska konie, a nawet mogły je dotknąć i pogłaskać. Dowiedziały się także, jakich warunków potrzebują oraz czym się żywią i jak należy o nie dbać. Poznały także kilka ciekawostek na temat koni przebywających w gospodarstwie.
Była też pora na ognisko-pieczenie kełbasek Nie zabrakło też wspólnej zabawy. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, pełne wrażeń i na pewno niezapomnianych wspomnień.
Pragniemy w tym miejscu podziękować właścicielom stadniny koni za umożliwienie przedszkolakom przeżycia tych niecodziennych chwil.

,,Zaszczepić w dziecku pasję można tylko w jeden sposób, pokazując mu co kochasz”. Być może wycieczka do stadniny spowoduje, że nasze przedszkolaki zechcą kontynuować naukę jazdy konnej.

To był dzień pełen wrażeń.